Multistudio Piotr Znamirowski

info@autowraki.pl
Ustrzycka 9a 35-504 Rzeszów woj. podkarpackie
8132822950
reklama

Zasady wyścigów i uczestnictwa w Wrak race

Tytułowy Wrak race to terenowa przygoda w zapomnianych wrakach, która zapewni każdemu kierowcy multum wrażeń i niezapomnianych chwil. Imprez tego typu jest w Polsce coraz więcej, bo niemal w każdym dużym mieście. Nie powinno to nikogo zdziwić, bo ściganie się wrakami to świetna zabawa.

Już z samej nazwy wyścigu można się domyślić, że uczestnicy Wrak race będą się ścigać starymi, mocno wyeksploatowanymi samochodami. Czy mimo to, w regulaminie Wrak race znajdziemy pewne wytyczne względem aut, zasad wyścigu i uczestnictwa? Tak, sprawdźmy jakie…

Dopuszczone samochody

Do zawodów dopuszcza się wszystkie auta osobowe, prócz Fiata 126p oraz modeli wyposażonych w napęd 4x4, których cena rynkowa nie przekracza 1000 PLN. Te samochody, które zostały wyposażone w instalację LPG trzeba z kolei odpowiednio przygotować – całkowicie opróżnić butlę z gazu i wówczas auto może brać udział w wyścigu.

Zgłoszenia do wyścigu

Każdy, kto ukończył 18 lat i posiada prawo jazdy kat. B może dokonać zgłoszenia swojego uczestnictwa w wyścigu. Zgłoszenia przesyłamy na adres info@wrak-race.pl, a w nim: skan dowodu osobistego lub prawa jazdy. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest także online. Wpisowe wynosi 200 PLN i należy je wpłacić na nr. Konta bankowego wskazanego w regulaminie.

Lista załóg

Na liście nie może znaleźć się więcej niż 84 załogi. Załogę stanowi kierowca lub kierowca i pilot – można startować z pilotem, co nie kosztuje dodatkowych pieniędzy, bo wpisowe dotyczy jedynie samochodu. Załogi dzieli się na kilka dywizji (w zależności od ilości zgłoszeń) – każda po max. 14 samochodów.

Przebieg Wrak race

Funkcję sędziego i ogólnej pieczy nad zawodami pełni organizator. Najpierw odbywa się 30-minutowy wyścig kwalifikacyjny, który wyłania najlepszych rajdowców z dywizji. Następnie zwycięzcy spotykają się w 15-minutowych półfinałach, po których następuje jeszcze emocjonujący finał, którego stawką jest wygrana.

Na koniec jeszcze jedna przyjemna kwestia odnośnie zawodów Wrak race. Za zwycięstwo przewidziana jest nagroda w postaci pucharu Wrak race. Dodatkowo organizator przyznaje także nagrodę Super Wrak za oryginalny design samochodu i Puchar Pań – nagroda dla najlepszej na torze Pani.

reklama