Multistudio Piotr Znamirowski

info@autowraki.pl
Ustrzycka 9a 35-504 Rzeszów woj. podkarpackie
8132822950
reklama

Wrak Race kwitnie w Polsce

Polskato kolejny po USA i Wielkiej Brytanii kraj, gdzie amatorskie wyścigi samochodówto coraz częściej spotykane zjawisko. Do bardzo popularnych należy zaliczyćm.in. Wrak race, który mimo że dotyczy aut, które miałyby dosyć duże problemy,by przejść badania techniczne zyskuje na coraz większej popularności.

Zacznijmy od tego, że Wrak race to gwarancjaniezapomnianych przeżyć niezależnie od tego, które zajmiemy miejsce w tymnietypowym wyścigu. Zapis na wyścigi wraków do trudnych także nie należy więctym lepiej. By wziąć udział wystarczy jedynie przygotować sprzęt – czylisamochód do max. tysiąca złotych.

Na czym polega wyścig?

Wrak race to morderczy wyścig samochodów,których cena rynkowa nie przekracza, uwaga 1000 PLN. Z reguły to auta, które lata świetności już dawno pozostawiłygdzieś daleko w tyle. Każdy, który zdecyduje się na rajd, ma do pokonania 30minut na torze w ramach wyścigu kwalifikacyjnego. Po awansie odbywa się jeszcze15-minutowy półfinał a następnie finał.

Uwaga: Przed udziałem zaleca się przeczytaćregulamin dostępny na stronie głównej organizatora – wrak-race.pl. Znajdziemy wnim m.in. zapisy odnośnie samochodów, których Wrak race nie dopuszcza dowyścigu oraz inne istotne kwestie, które warto poznać zanim zaczniemyprzygotowywać się do udziału w wyścigu.

Skąd popularność Wrak race?

Wyścig Wrak race posiada kilka istotnychzalet, które mają duży wpływ na jego popularność. Największa z nich to zapewnefakt, że wystarczy być pełnoletnim i posiadać prawo jazdy kat. B, by móc sięścigać na torze. Nieważne, czy dopiero zrobiłeś prawko, czy posiadasz już20-letnie doświadczenie za kółkiem – każdy może się ścigać.

Ponadto Wrak race to doskonała, tańszaalternatywa do pozostałych amatorskich imprez wyścigowych. Udział we Wrak racenie kosztuje tyle, co typowy wyścig. Stary, używany samochód – może byćpowypadkowy, byleby sprawny – wpisowe i można się ścigać. Startować możemy samilub z pilotem. Co istotne wpisowe dotyczy samochodu, więc za pilota nie trzebapłacić.

reklama