Multistudio Piotr Znamirowski

info@autowraki.pl
Ustrzycka 9a 35-504 Rzeszów woj. podkarpackie
8132822950
reklama

Wrak race – co to, kiedy i gdzie?

Posiadasz samochód, którego cena rynkowa nie przekracza 1000 złotych? Pewnie zastanawiasz się, co z nim zrobić. Oczywiście możesz sprzedać to auto na Internecie, zezłomować lub po prostu udać się na Wrak race i trochę poszaleć.

Rajd powstał dla tych, którzy zawsze marzyli, by zmierzyć się z innymi w wyścigu. Piękno Wrak race polega głównie na tym, że nie trzeba wydawać kroci, by móc poczuć się jak prawdziwy rajdowiec i by dobrze się bawić. Ponadto w wyścigu może brać udział każdy, kto skończył 18 lat i posiada prawo jazdy kategorii B.

Kiedy odbywa się Wrak race?

Najbliższa edycja wyścigu wraków odbędzie się już 27 listopada w Gliwicach. Nie ma sztywnej reguły ani zapisu w regulaminie, który określałby datę wyścigów. Najlepiej śledzić aktualności na stronie głównej organizatora – wrak-race.pl. Pamiętajmy także, że wiele zależy również od tego, w jakim mieście odbywa się Wrak race, a tych jest całkiem sporo.

Jakie miasta organizują Wrak race?

Pierwsze tego typu wyścigi odbywały się tylko w Warszawie. Z czasem, gdy Wrak race stawał się coraz bardziej popularny i znany, do stolicy dołączył Kraków. Później już poszło z górki – wyścigi wraków znalazły w środowisku motoryzacyjnym coraz większe grono zwolenników, dlatego do ww. dwójki przyłączyły się kolejne miasta, m.in. Łódź, Katowice, Lublin i Rzeszów.

Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, możesz być pewien, że znajdziesz Wrak race w pobliżu, by przez 30 minut poszaleć swoim złomem na torze. Po prostu poczytaj, napisz do organizatorów i pogadaj ze znajomymi, których interesuje motoryzacja – być może oni cokolwiek słyszeli. Możesz także śledzić portal Autowraki.pl, który umieszcza ogłoszenia odnośnie zbliżających się wyścigów.

Czy warto brać udział?

Zdecydowanie tak. Nie kosztuje to wiele, pomaga się odstresować, poszaleć samochodem i po prostu dobrze się bawić. Co więcej od bardziej doświadczonych zawodników z pewnością będziemy mogli nauczyć się wielu rzeczy odnośnie samochodów.

Ponadto pamiętajmy, ze to wyścigi zarówno dla tych, dla których wyścigi to pasja, jak i dla grona bardziej amatorskiego. Byłeś kiedyś na torze gokartowym? Jeżeli tak i polubiłeś taki rodzaj wyścigów, to Wrak race może być czymś dla Ciebie.

 

reklama