Multistudio Piotr Znamirowski

info@autowraki.pl
Ustrzycka 9a 35-504 Rzeszów woj. podkarpackie
8132822950
reklama

Sprzedaż samochodu powypadkowego

Polskie prawo zezwala, aby każdy samochód, niezależnie od jego stanu, mógł zostać zarejestrowany i ubezpieczony. W związku z czym, podobnie wygląda kwestia sprzedaży – każdy pojazd może zostać sprzedany, bez względu na to, czy nadaje się do jazdy w aktualnym stanie czy też nie. Jakie możliwości ma zatem właściciel pojazdu w kwestii sprzedaży samochodu powypadkowego?

Sprzedaż auta powypadkowego

Samochody powypadkowe, które pomimo uszkodzeń, wciąż mają jakąkolwiek wymierną wartość bardzo często znajdują nowego nabywcę. Kwestią jest tylko ustalenie odpowiedniej ceny. Na rynku samochodowym znaleźć można liczne firmy, które skupują, a następnie sprzedają samochody powypadkowe i wraki samochodowe. Należy mieć na uwadze, iż sprzedając samochody powypadkowe nie dostanie się wiele pieniędzy, jednak jest to rozwiązanie, które pozwoli pozbyć się niechcianego pojazdu i co się z nim wiąże, także kosztów związanych z koniecznością jego ubezpieczenia.

Istotne jest, by poprawnie sporządzić umowę kupna-sprzedaży samochodu, na której znajdą się dokładne dane nabywcy i sprzedawcy, a po sprzedaży samochodu niezwłocznie zgłosić ten fakt we właściwym wydziale komunikacji oraz u ubezpieczyciela.

Sprzedaż części z auta powypadkowego

Innym z dostępnych rozwiązań jest sprzedaż samochodu po wypadku na części. Niemalże wszystkie, w tym także wraki samochodowe w najgorszym stanie, posiadają części, które można sprzedać. Zdarza się nawet, iż nierzadko w ten sposób uzyskuje się wyższą kwotę niż w przypadku całościowej sprzedaży powypadkowego pojazdu. Najczęściej najwięcej udaje się zarobić na podzespołach mechanicznych oraz drobnych detalach, takich jak elementy wyposażenia wnętrza czy układy elektroniczne.

Jednak należy pamiętać, iż rozbiórki pojazdu można dokonać wyłącznie w garażach i zamkniętych posesjach lub u mechanika. Istotne jest przy tym również, iż zdekompletowane auto obowiązkowo należy przekazać do oficjalnej stacji demontażu pojazdów, gdzie zgodnie z przepisami może być wymagana dodatkowa dopłaty do 10 zł za każdy brakujący kilogram auta.


reklama