Multistudio Piotr Znamirowski

info@autowraki.pl
Ustrzycka 9a 35-504 Rzeszów woj. podkarpackie
8132822950
reklama

Powypadkowe auta z zagranicy - zakup, koszty i informacje

Każdego dnia przez europejskie granice przelewa się multum samochodów. Nierzadko zdarza się, że sprowadzany pojazd brał udział w mniej lub bardziej poważnej kolizji.  Czy to dziwne? Nie, bowiem każdemu kierowcy przytrafiła się kiedyś chwila nieuwagi. Niekiedy brak koncentracji kończy się wypadkiem lub kolizjom i w ułamku sekundy stosunkowo nowy samochód zdaje się nadawać na złom.

Takie samochody sprowadzone z zagranicy to często pojazdy uszkodzone, powypadkowe. Bardziej doświadczeni kierowcy z reguły nie decydują się na zakup takiego egzemplarza, ale znajduje się całkiem sporo grono tych, którym to nie przeszkadza. Czy słusznie?

Zakup powypadkowego samochodu

Za zakupem powypadkowego samochodu przemawia przede wszystkim niższa cena. Ponadto można łatwo zweryfikować wszelkie uszkodzenia. Istnieje więc duża szansa, że kierowca znajdzie samochód, który może i jest pokiereszowany, ale jego elementy konstrukcyjne i nośne nie zostały naruszone. Takie auto znajdzie nabywcę, zwłaszcza jeżeli osoba, która sprowadziła samochód do Polski wymieniła zewnętrzne części poszycia.

Koszty naprawy uszkodzonego auta

Jeżeli decydujemy się na zakup nienaprawionego, powypadkowego auta zza granicy, także możemy na tym skorzystać. Powypadkowy samochód można niekiedy naprawić nawet za około pięć tysięcy złotych – niekiedy nawet mniej. Wiele zależy od rodzaju uszkodzeń, które trzeba naprawić oraz cen potrzebnych części. Istotne jest także to, czy auto będziemy naprawiać samodzielnie, czy zlecimy to komuś innemu.

Uwaga: Im młodszy uda nam się sprowadzić lub kupić samochód, który uległ wypadkowi, tym lepiej, bo większa szansa, ze uda się go profesjonalnie naprawić. Z reguły to właśnie w takich przypadkach zakup powypadkowego auta ma duże uzasadnienie.

Używany z kraju vs powypadkowy zza granicy

Stan polskich, kilkuletnich aut daje wiele do życzenia i jest wręcz mizerny. Niestety, ale polscy kierowcy rzadko pilnują regularnych wymian poszczególnych części samochodowych i zdają się mocno zaniedbywać auta. Dlatego często lepszym zakupem okaże się nowszy, z niskim przebiegiem, zadbany, powypadkowy samochód zza granicy – oczywiście pod wyżej wspomnianym warunkiem, że jego elementy konstrukcyjne nie zostały w żaden sposób naruszone.