Multistudio Piotr Znamirowski

info@autowraki.pl
Ustrzycka 9a 35-504 Rzeszów woj. podkarpackie
8132822950
reklama

Jakie samochody mogą startować na Wrak race?

Wrak race to czysta adrenalina ze ścigania się samochodami i to bez wysokich kosztów. Ponadto nie musisz obawiać się, że z autem cokolwiek się stanie, bo i tak ścigasz się wrakiem, którego wartość rynkowa jest znikoma.

Takie wyścigi to nie lada frajda dla miłośników czterech kółek i szybkiej jazdy. Doskonałym tego dowodem jest fakt, że Wrak race zrzesza coraz większe grono zwolenników, którzy po każdym zlocie wyczekują następnego.

Nietypowa formuła wyścigu

Być może Wrak race stał się dlatego tak popularny, że opiera się na nietypowym, oryginalnym regulaminie. Podstawowa zasada jest stosunkowo prosta - żeby wystartować wystarczy sprawny wrak, którego cena nie przekracza 1000 złotych.

Dopuszczalne samochody

By samochód został dopuszczony do wyścigu musi mimo wszystko spełniać pewne wymagania. Prócz wspomnianej kwoty istotne jest także, jakie auto mamy zamiar zabrać na Wrak race. Pojechać można sedanem, hatchbackiem, a nawet vanem. Do rajdu niedopuszczony zostanie natomiast samochód typu SUV oraz terenówki - ze względu na napęd na cztery koła. Do wyścigu nie można także użyć Fiata 126p.

Wymagania względem specyfikacji auta

Nie ma znaczenia silnik oraz jego wersja, bo każde auto startuje i tak w tej samej klasie. Samochód nie musi być zarejestrowany, posiadać ubezpieczenia i ważnego przeglądu technicznego. Jeżeli posiadasz instalację LPG, musisz się upewnić, że butla jest całkowicie opróżniona.

Ponadto auto nie musi posiadać żadnego dodatkowego wyposażenia. Regulamin głosi jedynie, że wskazane jest zastosowanie klatek, aczkolwiek nie jest to wymóg formalny, więc wystarczy solidnie zamontowany fotel. Ponadto doświadczeni we Wrak race zalecają wyjęcie reflektorów, by szkło nie pojawiało się niepotrzebnie na torze.

Lepszy przedni napęd

Nie ma reguły, które konstrukcje będą sprawdzać się na torze najlepiej, jednak zdecydowanie trudniej będzie zwyciężyć autem z tylnym napędem. Jazda nim da kierowcy na śliskim torze sporo frajdy, jednak nad rozkołysanym tyłem będzie trudno zapanować. Mało tego, jeżeli dojdzie do zderzenia, to trudniej będzie w ogóle utrzymać auto na torze.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka. Bardzo istotne w wyborze samochodu na Wrak race będzie prosta budowa i wytrzymałość. Ważna jest także moc, ale nabiera ona większego znaczenia dopiero podczas rywalizacji na czystym i w miarę suchym torze.

 

reklama