Multistudio Piotr Znamirowski

info@autowraki.pl
Ustrzycka 9a 35-504 Rzeszów woj. podkarpackie
8132822950
reklama

Jakie auto wybrać i jak je przygotować do Wrak race?

By brać udział w rajdach i wyścigach wcale nie musisz wydawać bajońskich sum, poszukiwać sponsorów i siedzieć za sterami najnowszego cuda techniki. Dzięki Wrak race wystarczy kilkunastoletni, mocno wyeksploatowany, a nawet powypadkowy samochód.

Pierwszy Wrak race miał miejsce już kilka lat temu i wówczas mało kto spodziewał się, że przerodzi się to w bardzo popularny wyścig, który będzie zrzeszać fanów motoryzacji z całej Polski.  Aktualnie wyścigi organizuje się w wielu miastach, a do najpopularniejszych wyścigów wraków należy uznać te w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Łodzi.

Jakie auta dopuszczone do wyścigu?

Podstawowy wymóg to kwota 1000 złotych. Trudno stwierdzić czy to dobrze, czy źle, ale samochód, którym zamierzasz się ścigać, po prostu nie może być wart więcej niż umowny tysiak. Kolejny zapis w regulaminie eliminuje z kolei Fiata 126p, terenówki, auta typu SUV i wszystkie samochody, które zostały wyposażone w napęd 4x4.

Prócz wyżej wspomnianych, możemy śmiało przebierać po szrotach, bo w końcu będzie to najlepsze miejsce na znalezienie auta, które będzie nadawać się na Wrak race. Może być to hatchback, sedan, combi i nawet van. Pamiętajmy, że samochód nie powinien być warty więcej niż tysiąc złotych, choć na szrocie, wydanie większej sumy raczej nam nie grozi.

Jak przygotować samochód?

Zgodnie z regulaminem należy pozbyć się przednich reflektorów i zaleca się, by w kabinie znalazła się krata. Ponadto można nieco upiększyć wrak – pomalować go i ozdobić grafikami. Najlepsze będą walczyć w konkursie 'Super Wrak' na najlepszy design złomka. Regulamin w żaden sposób nie odnosi się natomiast do wyposażenia wewnętrznego pojazdu, bo w końcu na torze nie ma ono najmniejszego znaczenia.

Uwaga: Jeżeli na Wrak race wybierasz się samochodem wyposażonym w instalację LPG, koniecznie upewnij się, że przed wyjazdem całkowicie opróżnisz butlę z gazem. Jeżeli tego nie zrobisz, Twoje auto nie zostanie dopuszczone do wyścigu.

reklama