Multistudio Piotr Znamirowski

info@autowraki.pl
Ustrzycka 9a 35-504 Rzeszów woj. podkarpackie
8132822950
reklama

Czym jest Wrak race?

To pewne, że niemal każdy kierowca marzył kiedyś, by ścigać się z innymi podczas rajdu. Każdy myśli natomiast, że koszt przygotowania samochodu do rajdu to bajońskie sumy, na które mało kogo będzie stać. Istnieje jednak rajd, który kosztuje niewiele, bo zaledwie 1 tys. złotych. Na czym polega Wrak race?

Zacznijmy od tego, że nie musisz nawet posiadać lub szukać samochodu. Na Wrak race możesz po prostu wypożyczyć auto i to z pełnym bakiem. Podstawowa idea tego rajdu to dobra zabawa, ale oczywiście nawet na takie zawody nie powinny odbywać się bez regulaminu. Sprawdźmy jego najważniejsze punkty.

Kto może startować?

Tu zasada jest stosunkowo prosta i oczywista. Do rajdu może zapisać się każdy pełnoletni, który posiada prawo jazdy kat. B. Kierowca może przyjechać własnym autem lub na miejscu wypożyczyć auto, z tych dostępnych do wynajmu na czas zawodów.

Czy trzeba posiadać licencję?

Samochód nie musi być zarejestrowany, posiadać ważnego przeglądu technicznego, ani ubezpieczenia. Z reguły to auta, dla których Wrak race jest ostatnim tchnieniem i pozwala na jeszcze odrobinę szaleństwa.

Jakie wymagania wobec aut?

Podstawowa zasada, jeżeli odniesiemy się do nazwy rajdu, jest oczywista. Nie bierzemy udziału w Wrak race by ścigać się nowymi, dynamicznymi furami. Jeżeli wybierasz się na ten szalony rajd upewnij się, że wartość Twojego wraka nie przekracza 1000 złotych.

Dosyć ważnym jest także zapis odnośnie typu aut, które według regulaminu mogą zostać dopuszczone do rajdu. Można pojechać np. vanem, ale nie suvem, autem terenowym lub innym samochodem z napędem 4x4. Wrak race nie jest także dla popularnych Maluchów. Silnik i wersja nie mają z kolei znaczenia.

Gdzie szukać zawodów wraków?

Najbardziej profesjonalny tor Wrak race znajduje się aktualnie w stolicy. Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie można się pościgać wrakami. Podobne zawody odbywają się m.in. w Łodzi, Gdyni i np. Katowicach.

Mapa Wrak race jest jednak znacznie szersza i być może nawet nie wiesz, że gdzieś w pobliżu odbywa się taki rajd. Dobrym pomysłem będzie więc przeszukanie sieci w poszukiwaniu lokalnych wyścigów – oczywiście jeżeli jesteś zainteresowany wyścigami wraków.

reklama