Multistudio Piotr Znamirowski

info@autowraki.pl
Ustrzycka 9a 35-504 Rzeszów woj. podkarpackie
8132822950
reklama

Co to jest wrak race i jak zacząć się ścigać?

Brałeś już udział w tym wyścigu? Jeżeli tak, to wiesz na czym to polega. Z kolei dla tych, którzy dopiero dowiedzieli się czym jest Wrak race i chcieli by w nim spróbować swoich sił, przygotowaliśmy kilka pomocnych wskazówek.

Nie da się ukryć, że Wrak race coraz bardziej zyskuje na popularności. Fenomen tego wyścigu leży w tym, że w zasadzie każdy pełnoletni, który posiada prawo jazdy kategorii B może przez 30 minut poczuć się jak prawdziwy rajdowiec.

Jaki samochód na Wrak race?

Podstawowa zasada, która dotyczy wyboru samochodu jest taka, że kwota jego wartości rynkowej nie powinna przekraczać 1000 złotych. Drugim kryterium jest zapis w regulaminie, który zabrania wjazdu na tor takim samochodom jak SUV’y, terenówki i pozostałe auta za napędem 4x4. Po za tymi modelami aut możemy spokojnie przebierać w pozostałych egzemplarzach.

Jak przygotować samochód do wyścigu?

Najważniejsze jest by auto było wytrzymałe. Istotna jest także oczywiście moc, która jednak okaże się mało pomocna, jeżeli tor będzie mokry i zabłocony. Z reguły zaleca się, by wybrać samochód z przednim napędem, bowiem tylny może przysporzyć na torze problemów. Wraka można pomalować i ozdobić graficznie.

Od elementów wyposażenia raczej wiele nie zależy. Wypada jednak zaznaczyć, że w regulaminie istnieje zapis, że zaleca się, by użytkownik wyposażył swoje auto w kratę. Nie jest to jednak wymóg formalny, więc można startować bez tego. Z reguły  mało który kierowca montuje kratę, bo doświadczenie pokazuje, że wystarczy dobrze przymocowany fotel.

Jak przygotować siebie do rajdu?

Byli uczestnicy zgodnie uznali, że sam tor jest dosyć techniczny i wymaga niebanalnego skupienia. Można spotkać się także z komentarzami, że na rajdzie pomoże doświadczenie wyniesione z torów gokartowych, dlatego jeżeli jeszcze nie miałeś okazji jeździć gokartem, może czas najwyższy, by przed wyścigiem tego spróbować.

Czy startować samemu?

To kwestia wyboru, bo można startować samemu lub z pilotem. Nie mniej jednak, jeżeli na Wrak race wybieramy się po raz pierwszy, a nie posiadamy zbyt dużego doświadczenia w ściganiu się samochodami, zabranie doświadczonego kolegi, jako pilota, może okazać się dobrym, rozważnym posunięciem.

reklama